В Узбекистані запускають зв’язок 5G

На першому етапі очікується, що зв’язок 5G буде доступний у Ташкенті та обласних центрах.

З березня 2023 року компанія «Узбектелеком» (Uztelecom) розпочинає розгортання мереж мобільного зв’язку п’ятого покоління 5G на всій території Узбекистану. Це означає, що мешканці Ташкента та обласних центрів зможуть користуватися послугами високошвидкісного інтернету п’ятого покоління у будь-який час.

Під час модернізації базових станцій у тому чи іншому районі може тимчасово спостерігатись погіршення якості зв’язку, але компанія «Узбектелеком» обіцяє мінімізувати такі незручності.

- Реклама -

Як модернізуватимуть мережу

Як пише «Газета.uz», на першому етапі проєкту «Узбектелеком» планує забезпечити повне покриття мережею 5G у місті Ташкент та обласних центрах. В рамках цього проєкт буде модернізовано понад 3000 базових станцій та встановлено понад 2000 нових.

Після завершення робіт компанія планує проаналізувати такі етапи впровадження технології 5G по всій республіці. Зрештою, абоненти зможуть вільно користуватися інтернетом п’ятого покоління.

Підписуйтесь на Mediasat у Telegram: тут найцікавіші новини ТБ та телекому

Роботи з впровадження 5G

Представник компанії «Узбектелеком» повідомив, що ведеться системна робота з метою подальшого покращення якості послуг населенню. Так, у березні 2023 року розпочалася реалізація проєкту щодо підвищення швидкості мобільного інтернету та впровадження зв’язку 5G по всій країні.

Тестування технології 5G було розпочато в Узбекистані у 2019 році, а торік мережу п’ятого покоління було запущено у Туристичному центрі Самарканда.

Згідно з останніми звітами, Інтернетом користується більш ніж 76,6% постійного населення Узбекистану. Це свідчить про те, що більш ніж 26 мільйонів громадян країни мають доступ до глобальної мережі. Зазначимо, що у січні поточного року загальне населення Узбекистану перевищило 36 млн осіб.

- Реклама -

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

- Реклама -

Читайте також

Україна ввела санкції проти десяти російських компаній у сфері зв’язку

Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції проти 10 компаній. Серед фігурантів — оператори зв'язку, інтернет-провайдери та супутникові компанії з РФ і ТОТ.

Мін’юст США дозволив Paramount купити Warner Bros. Discovery за $110 млрд

Міністерство юстиції США схвалило купівлю Warner Bros. Discovery компанією Paramount за $110 млрд. Антимонопольна перевірка тривала вісім місяців.

«Київстар» увійшов до Клубу білого бізнесу

«Київстар» визнали взірцевим платником податків і внесли до Клубу білого бізнесу. Це компанії, що працюють прозоро й вчасно сплачують усі податки.

Завантаження застосунку Starlink стрімко зростають попри здорожчання тарифів

Мобільний застосунок Starlink у другому кварталі може перевищити 3,8 млн завантажень — удвічі більше, ніж торік. Попит зростає попри підвищення цін на послуги.

Telegram випустив застосунок для годинників на Wear OS

Месенджер Telegram повернувся на годинники з Wear OS після п'ятирічної перерви. Реліз вийшов слідом за повноцінним клієнтом для Apple Watch.