3 червня Apple видалила російський месенджер «Макс» з App Store — знайти його ні через пошук, ні за прямим посиланням більше неможливо. Користувачам, які намагаються відкрити сторінку застосунку, з’являється повідомлення про те, що він «недоступний у вашій країні або регіоні».
Видалення «Макса» з магазину підтвердили представники VK — компанії, що розробляє месенджер. Розробники повідомили, що намагаються якнайшвидше розв’язати проблему, та звернулися до Apple за роз’ясненнями. Водночас вони зазначили, що вже встановлені версії застосунку продовжують працювати без збоїв.
На Android-пристроях «Макс» залишається доступним, пише «Коммерсантъ». Завантажити його можна через RuStore, Google Play, Huawei AppGallery, Samsung Store, Xiaomi Store, Vivo Store, а також з офіційного сайту.
Імовірна причина — події кінця квітня 2026 року, коли два домени, що належать «Максу», отримали позначку «шпигунське ПЗ» на Cloudflare Radar. Така мітка вже призводила до видалення застосунків з App Store — зокрема, саме через неї з магазину видалили месенджер Telega. Представники «Макса» тоді пояснили, що йдеться про «неправильну інтерпретацію запитів до сервісів звичайної вебаналітики сайту max.ru». 1 травня позначку зняли, проте, очевидно, ця ситуація могла вплинути на рішення Apple.
