Росія готується запустити мережі 5G найближчими місяцями, однак власники iPhone не зможуть скористатися новою технологією. Про це пишуть «Известия».
Підтримку 5G на iPhone заблоковано на рівні прошивки — і шанси на те, що Apple, яка пішла з російського ринку, змінить це рішення, фахівці з мобільних мереж вважають мінімальними. Технічно смартфони підтримують діапазони частот, на яких Росія планує розгортати п’яте покоління зв’язку (5G), проте самої підтримки частот замало.
Apple вимагає від операторів підтвердження стабільної роботи технології перед тим, як увімкнути відповідні мережеві функції на своїх пристроях. Це потребує прямої взаємодії між оператором і компанією — передачі технічних даних для сертифікації. Оскільки Apple фактично припинила будь-яку співпрацю з російськими партнерами, цей процес наразі неможливий.
Варто зазначити, що подібна ситуація вже траплялася з попереднім стандартом. У 2013 році підтримку LTE на iPhone в Росії увімкнули лише після тривалої перевірки — і то згодом після запуску мереж четвертого покоління (4G).
Підписуйтесь на Mediasat у Telegram: тут найцікавіші новини ТБ та телекому
Масове впровадження 5G у Росії відбуватиметься поступово. Повноцінні мережі з високими швидкостями та широким покриттям з’являться не одразу й охоплять далеко не всі регіони. Наприкінці червня оператори «Вимпелком», МТС, «Мегафон» і T2 отримають частоти в діапазоні 4,63–4,99 ГГц для розгортання мереж.
Нагадаємо, з 1 квітня 2026 року Apple припинила обробку платежів у Росії.
