Космічні сили США (USSF) уклали зі SpaceX контракт вартістю $4,16 млрд на розгортання орбітального угруповання супутників. Їхнє завдання — виявлення й відстеження повітряних цілей з орбіти. Про це повідомляє командування USSF.
Угруповання створюватиметься в межах програми Space-Based Air Moving Target Indication (AMTI). Її реалізують USSF спільно з Національним управлінням військово-космічної розвідки США (NRO). Нові апарати доповнять традиційні засоби повітряного спостереження — наземні радари та літаки радіолокаційного виявлення. Вони перебиратимуть на себе завдання, які раніше виконували саме ці системи.
Згідно з умовами контракту, SpaceX зобов’язана розгорнути угруповання до 2028 року. Точну кількість супутників USSF не розкривають.
Одним із ключових застосувань нових апаратів стане відстеження ракетних пусків у межах програми «Золотий купол». Це багаторівнева система протиракетної оборони США, один із рівнів якої відповідає за виявлення та супровід цілей. Крім того, супутники AMTI забезпечать безперервний контроль за повітряним простором у зонах бойових дій.
Підписуйтесь на Mediasat у Telegram: тут найцікавіші новини ТБ та телекому
Цей контракт — вже другий великий для SpaceX за останні дні. Нещодавно компанія уклала угоду майже на $2,3 млрд на створення захищеної високошвидкісної мережі супутникового зв’язку між апаратами спостереження та наземними системами озброєнь в усьому світі.
