Starlink і Amazon Leo отримають доступ до торгів за супутниковий спектр у Європі

Європейська комісія (ЄК) оприлюднила план розподілу мобільного супутникового спектра діапазону 2 ГГц, за яким американські оператори — зокрема Starlink і Amazon Leo — зможуть брати участь у комерційних торгах. Про це повідомляє Reuters.

Згідно з планом, одну третину спектра зарезервують для державних потреб — зокрема у сфері безпеки та оборони. Цей ресурс виділять оператору з ЄС, який інтегрує відповідні можливості з багатоорбітальною мережею IRIS² — власним супутниковим угрупованням Євросоюзу зі 290 апаратів, що є альтернативою Starlink.

- Реклама -

Решту двох третин спектра рівномірно розподілять між операторами з ЄС та операторами з країн, що не входять до союзу, для комерційного використання. Це рішення стало компромісом — щонайменше один із комісарів ЄК виступав за повне виключення американських гравців із процесу.

Частотний діапазон 2 ГГц має особливе значення, оскільки дозволяє надавати послуги прямого зв’язку безпосередньо на смартфони, зокрема для забезпечення зв’язку у важкодоступних районах і критичних комунікаційних потреб — минаючи наземних телекомунікаційних провайдерів.

Підписуйтесь на Mediasat у Telegram: тут найцікавіші новини ТБ та телекому

На пресконференції виконавчий віцепрезидент ЄК із питань технологій Хенна Вірккунен наголосила, що ініціатива відповідає одразу кільком стратегічним цілям — підвищенню конкурентоспроможності Європи, зміцненню безпеки й освоєнню нових технологічних можливостей на тлі мінливого геополітичного контексту. Вірккунен відкинула можливу критику щодо дискримінаційності пропозиції стосовно американських компаній, зазначивши, що підхід є прозорим і справедливим.

У перспективі ЄК може розширити коло учасників торгів, надавши компаніям з Великої Британії та Норвегії право претендувати на частину спектра, відведеного для операторів ЄС.

- Реклама -

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

- Реклама -

Читайте також

Пентагон хоче створити на орбіті склади й депо для обслуговування супутників

Космічні сили США оголосили конкурс зі створення орбітальних складів і депо для супутників. Перші експерименти з дозаправлення апаратів заплановані на 2027 рік.

Fox купує стримінгову платформу Roku за $22 млрд

Fox Corporation придбає Roku за $22 млрд, оплативши угоду готівкою й акціями. Після закриття угоди акціонери Fox контролюватимуть 73% об'єднаної структури.

Інтернет-провайдер «Еліт Лайн» припиняє роботу в Дружківці

«Еліт Лайн» тимчасово припинив надавати інтернет-послуги у Дружківці на Донеччині. Причиною стали постійні обстріли, руйнування мереж і мародерство в місті.

Кіностудія Довженка постраждала під час російського обстрілу Києва

Унаслідок атаки на кіностудію Довженка згоріла найстаріша костюмна колекція країни. У ній зберігалося близько ста тисяч костюмів і три мільйони одиниць одягу.

Блогер MrBeast першим у світі набрав 500 мільйонів підписників на YouTube

MrBeast став першим автором на YouTube, який подолав позначку в 500 млн підписників. Святкову трансляцію блогера 12 червня переглянули 13 млн користувачів.