Європейська комісія (ЄК) оприлюднила план розподілу мобільного супутникового спектра діапазону 2 ГГц, за яким американські оператори — зокрема Starlink і Amazon Leo — зможуть брати участь у комерційних торгах. Про це повідомляє Reuters.
Згідно з планом, одну третину спектра зарезервують для державних потреб — зокрема у сфері безпеки та оборони. Цей ресурс виділять оператору з ЄС, який інтегрує відповідні можливості з багатоорбітальною мережею IRIS² — власним супутниковим угрупованням Євросоюзу зі 290 апаратів, що є альтернативою Starlink.
Решту двох третин спектра рівномірно розподілять між операторами з ЄС та операторами з країн, що не входять до союзу, для комерційного використання. Це рішення стало компромісом — щонайменше один із комісарів ЄК виступав за повне виключення американських гравців із процесу.
Частотний діапазон 2 ГГц має особливе значення, оскільки дозволяє надавати послуги прямого зв’язку безпосередньо на смартфони, зокрема для забезпечення зв’язку у важкодоступних районах і критичних комунікаційних потреб — минаючи наземних телекомунікаційних провайдерів.
Підписуйтесь на Mediasat у Telegram: тут найцікавіші новини ТБ та телекому
На пресконференції виконавчий віцепрезидент ЄК із питань технологій Хенна Вірккунен наголосила, що ініціатива відповідає одразу кільком стратегічним цілям — підвищенню конкурентоспроможності Європи, зміцненню безпеки й освоєнню нових технологічних можливостей на тлі мінливого геополітичного контексту. Вірккунен відкинула можливу критику щодо дискримінаційності пропозиції стосовно американських компаній, зазначивши, що підхід є прозорим і справедливим.
У перспективі ЄК може розширити коло учасників торгів, надавши компаніям з Великої Британії та Норвегії право претендувати на частину спектра, відведеного для операторів ЄС.
