«Київстар» придбав ще шість сонячних електростанцій за 3,6 млрд грн

«Київстар» розширює власний енергетичний портфель — компанія придбала шість сонячних електростанцій (СЕС) у Львівській області. Про це йдеться у пресрелізі компанії.

Сукупна встановлена потужність придбаних об’єктів становить 105 МВт, вартість угоди — 3,6 млрд грн (80,8 млн доларів США).

- Реклама -

Власну генерацію «Київстар» почав формувати у грудні 2025 року, коли придбав першу СЕС — «Санвін 11» потужністю 13 МВт. З новими активами загальний обсяг «зеленої» генерації компанії зріс до 118 МВт — це близько 30% поточного річного споживання електроенергії «Київстар».

Вироблену електроенергію спрямовуватимуть до об’єднаної енергосистеми України відповідно до чинних ринкових і регуляторних правил. Завдяки цьому «Київстар» частково убезпечиться від коливань цін на електроенергію.

Підписуйтесь на Mediasat у Telegram: тут найцікавіші новини ТБ та телекому

«Відновлювана енергетика — один із ключових напрямів інвестиційного портфеля “Київстар”. Розвиток власної генерації — важлива складова нашого довгострокового бачення, спрямованого на створення безпечної та технологічно ефективної інфраструктури. Ми продовжуємо збільшувати інвестиції в українську економіку разом із VEON, тому що віримо в Україну і працюємо для її майбутнього», — зазначив президент «Київстар» Олександр Комаров.

Інвестиції у відновлювану енергетику дають «Київстар» змогу урізноманітнити підходи до забезпечення енергопотреб і зміцнити операційну стійкість. На тлі зростання вартості електроенергії та збільшення обсягів дататрафіку розвиток цього напряму є виваженим рішенням для підтримки інфраструктури. «Зелені» проєкти допомагають вибудовувати довгострокову модель енергоспоживання, зміцнювати енергетичний сектор країни та відповідати принципам сталого розвитку (ESG).

- Реклама -

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

- Реклама -

Читайте також

Пентагон хоче створити на орбіті склади й депо для обслуговування супутників

Космічні сили США оголосили конкурс зі створення орбітальних складів і депо для супутників. Перші експерименти з дозаправлення апаратів заплановані на 2027 рік.

Fox купує стримінгову платформу Roku за $22 млрд

Fox Corporation придбає Roku за $22 млрд, оплативши угоду готівкою й акціями. Після закриття угоди акціонери Fox контролюватимуть 73% об'єднаної структури.

Інтернет-провайдер «Еліт Лайн» припиняє роботу в Дружківці

«Еліт Лайн» тимчасово припинив надавати інтернет-послуги у Дружківці на Донеччині. Причиною стали постійні обстріли, руйнування мереж і мародерство в місті.

Кіностудія Довженка постраждала під час російського обстрілу Києва

Унаслідок атаки на кіностудію Довженка згоріла найстаріша костюмна колекція країни. У ній зберігалося близько ста тисяч костюмів і три мільйони одиниць одягу.

Блогер MrBeast першим у світі набрав 500 мільйонів підписників на YouTube

MrBeast став першим автором на YouTube, який подолав позначку в 500 млн підписників. Святкову трансляцію блогера 12 червня переглянули 13 млн користувачів.