Президент Ірану Масуд Пезешкіан видав наказ про відновлення доступу до міжнародної мережі інтернет — і країна вже під’єдналася до глобальної мережі. Відключення тривало майже 90 днів на тлі збройного конфлікту з США та Ізраїлем. Про це повідомляє Daily Sabah.
Про видання наказу стало відомо 25 травня з повідомлень іранських держЗМІ. Джерелом слугував керівник відділу зв’язків з громадськістю Міністерства зв’язку країни.
За даними інтернет-обсерваторії NetBlocks, переважна більшість іранців була відрізана від інтернету впродовж 87 днів. Лише окремі громадяни могли виходити в мережу через дорогі й технічно складні VPN-сервіси, які дають змогу обходити обмеження.
Відключення відбувалося у два етапи. Спершу режим запровадив обмеження 8 січня у відповідь на масові антиурядові протести по всій країні. У лютому доступ поступово почав відновлюватися, однак уже 28 лютого — з початком американсько-ізраїльської операції проти Ірану — інтернет відключили вдруге.
Підписуйтесь на Mediasat у Telegram: тут найцікавіші новини ТБ та телекому
Варто зазначити, що й до блокування інтернет в Ірані зазнавав суворої цензури — доступ до значної частини зовнішніх вебресурсів був закритий. Своєю чергою влада дедалі активніше розвиває внутрішню інтрамережу для шкільної онлайн-освіти. Завдяки цьому цифрові послуги забезпечуються незалежно від глобальної мережі.
