Іран продовжує жити в умовах масштабного інтернет-блокування — моніторингова організація NetBlocks фіксує обмеження зв’язку в країні вже дванадцятий тиждень поспіль. За її даними, з кінця лютого доступ до мережі для більшості іранців залишається фактично неможливим.
Вимкнення інтернету розпочалося наприкінці лютого й відтоді не було скасоване. Графіки NetBlocks фіксують різкий обвал показників з’єднання на початку блокування — і жодного відновлення після того. Технічно мінімальний рівень мережевої активності в країні зберігається, проте для пересічних мешканців інтернет лишається недоступним. Станом на 80-й день тривалість вимкнення перевищила 1896 годин.
«Заходи масової цензури змінили характер громадянської участі, адже контроль над інформацією використовується для того, аби звести широку громадськість до ролі простих спостерігачів у власній країні», — зазначає NetBlocks.
Водночас організація звертає увагу на ситуацію в соціальних мережах на тлі блокування. За інформацією NetBlocks, вони переповнені проурядовим контентом, а іранці, які намагаються отримати доступ до так званого «білого списку» дозволених ресурсів, повідомляють — від них вимагають щодня публікувати пропагандистські матеріали, а виконання квот контролює штучний інтелект.
Підписуйтесь на Mediasat у Telegram: тут найцікавіші новини ТБ та телекому
Контроль над інтернетом — не єдиний важіль, який Тегеран розглядає у сфері зв’язку. Іранські ЗМІ, пов’язані з Корпусом вартових ісламської революції (КВІР), закликають запровадити транзитні збори для міжнародних операторів підводних волоконно-оптичних кабелів, що пролягають через Ормузьку протоку.
