Через новий збір НКЕК в Україні може подорожчати інтернет — ІнАУ

Інтернет асоціація України (ІнАУ) попереджає про ризик здорожчання інтернету для абонентів. Причина — ініціатива Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК), запровадити додатковий збір з операторів та провайдерів.

НКЕК оприлюднила проєкт закону, яким пропонує запровадити збір з підприємств галузі в розмірі до 1,5% від загального доходу. При цьому комісія хоче визначати розмір збору індивідуально для кожної компанії. Задекларована мета — забезпечення фінансової незалежності регулятора.

- Реклама -

ІнАУ підрахувала, що щорічний обсяг вилучення коштів з галузі перевищить 401 млн грн. Асоціація наголошує — оператори будуть змушені перекласти ці витрати на абонентів, щоб підтримувати стійкість мереж та забезпечувати енергонезалежність.

Серед претензій до ініціативи — надмірний розмір збору. Для порівняння: НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) стягує лише 0,15% від чистого доходу. НКЕК же хоче рахувати збір від загального доходу — суттєво вигіднішої для регулятора бази. Водночас НКЕК не пропонує жодної оптимізації власної структури, яка вже зараз у рази перевищує за чисельністю аналогічні регулятори в країнах ЄС.

Підписуйтесь на Mediasat у Telegram: тут найцікавіші новини ТБ та телекому

Асоціація також вказує на суперечність ініціативи нормам Європейського кодексу електронних комунікацій, на який сам же регулятор посилається. Зокрема, проєкт не містить заборони на використання збору для капітальних інвестицій і допускає перехресне субсидування — гроші телеком-компаній можуть піти на розвиток поштового зв’язку. Крім того, ініціатива фактично усуває Парламент, Уряд і суспільство від нагляду за витрачанням публічних коштів.

У листі до НКЕК ІнАУ закликає відмовитися від намірів запроваджувати будь-які додаткові збори з підприємств галузі в умовах воєнного стану.

- Реклама -

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

- Реклама -

Читайте також

Україна ввела санкції проти десяти російських компаній у сфері зв’язку

Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції проти 10 компаній. Серед фігурантів — оператори зв'язку, інтернет-провайдери та супутникові компанії з РФ і ТОТ.

Мін’юст США дозволив Paramount купити Warner Bros. Discovery за $110 млрд

Міністерство юстиції США схвалило купівлю Warner Bros. Discovery компанією Paramount за $110 млрд. Антимонопольна перевірка тривала вісім місяців.

«Київстар» увійшов до Клубу білого бізнесу

«Київстар» визнали взірцевим платником податків і внесли до Клубу білого бізнесу. Це компанії, що працюють прозоро й вчасно сплачують усі податки.

Завантаження застосунку Starlink стрімко зростають попри здорожчання тарифів

Мобільний застосунок Starlink у другому кварталі може перевищити 3,8 млн завантажень — удвічі більше, ніж торік. Попит зростає попри підвищення цін на послуги.

Telegram випустив застосунок для годинників на Wear OS

Месенджер Telegram повернувся на годинники з Wear OS після п'ятирічної перерви. Реліз вийшов слідом за повноцінним клієнтом для Apple Watch.