Федеральна комісія зі зв’язку США (FCC) схвалила передачу частот EchoStar двом покупцям. SpaceX отримає право використовувати 65 МГц спектра для підвищення швидкості Starlink Mobile, AT&T придбає 50 МГц. Утім регулятор висунув жорстку умову — EchoStar зобов’язана відкрити ескроу-рахунок і внести $2,4 млрд як гарантію виконання раніше взятих зобов’язань, повідомляє PCMag.
Загальна сума угоди зі SpaceX та AT&T склала $43 млрд. Передача частот SpaceX має відбутися до 30 листопада 2027 року.
У заяві представника EchoStar зазначено, що компанія вітає схвалення регулятора, однак вважає умову депонування «безпрецедентною» і вивчає її юридичні наслідки.
Вимога щодо застави пов’язана з накопиченими боргами EchoStar перед підрядниками будівництва телекомунікаційної інфраструктури. Раніше EchoStar планувала розвинути Boost Mobile до рівня четвертого за величиною оператора мобільного зв’язку в США. Однак від цього плану компанія відмовилась і уклала угоду з AT&T, перетворивши Boost Mobile на «гібридного» оператора. Будівництво до того моменту вже велось, і EchoStar залишилась винна підрядникам значні суми.
Підписуйтесь на Mediasat у Telegram: тут найцікавіші новини ТБ та телекому
Асоціація бездротової інфраструктури (ABI) оцінила борги оператора у $7–10 млрд. У асоціації звинуватили EchoStar у спробах «уникнути багатомільярдних зобов’язань, збагачуючись при цьому» коштом будівельників веж та оптоволоконних магістралей. EchoStar, своєю чергою, попередила FCC, що примусове депонування «безпосередньо ставить під загрозу» весь продаж частот.
