Франція збільшить державну частку в Eutelsat до 30% задля конкуренції зі Starlink

Французька влада планує вкласти 717 мільйонів євро в паризького супутникового оператора Eutelsat, аби зміцнити європейські позиції у протистоянні з американською системою супутникового інтернету Starlink. Про це заявив міністр економіки Ерік Ломбард, повідомляє Euractiv.

Державні кошти дадуть змогу Франції збільшити свою частку в Eutelsat із нинішніх 13,6% до 30%. Водночас частка Великої Британії скоротиться з 10,9% до приблизно 8%. Такі зміни у структурі власності мають зміцнити стратегічну самостійність Європейського Союзу в галузі супутникових телекомунікацій.

- Реклама -

«Французька державна частка відображає чіткий намір: зробити супутниковий зв’язок стратегічним інструментом для розвитку цифрового й промислового суверенітету у Франції та по всій Європі», — написав Ломбард у соціальній мережі X 19 червня.

Рішення про збільшення державних інвестицій приймають на тлі наростальної напруги між адміністрацією Дональда Трампа та європейськими союзниками. Це спонукає країни ЄС активніше працювати над технологічною незалежністю, особливо у царині супутникових комунікацій.

Підписуйтесь на Mediasat у Telegram: тут найцікавіші новини ТБ та телекому

Паралельно Європейська комісія дала безумовний дозвіл люксембурзькій компанії SES на придбання конкурента Intelsat за 2,8 мільярда євро. Ця угода має надати європейській компанії додаткові можливості для створення угруповання телекомунікаційних супутників на низькій навколоземній орбіті.

Європейські оператори стикаються з гострою конкуренцією з боку американських компаній, зокрема Viasat, AST SpaceMobile та дочірньої компанії Amazon — Project Kuiper. Усі ці гравці планують розгортати власні супутникові угруповання на низькій орбіті. Додатковий тиск створюють китайські державні компанії China SatNet і Spacesail зі своїми масштабними програмами розвитку.

У квітні керівництво Eutelsat визнало, що компанія не зможе швидко послабити панування проєкту Ілона Маска у царині комунікацій в Україні. Водночас з’ясувалося, що Німеччина фінансує доступ України до супутникової інтернет-мережі, якою керує компанія Eutelsat.

Раніше глава МЗС Польщі Радослав Сікорський застеріг Ілона Маска від можливого шантажу України обмеженням доступу до Starlink, нагадавши, що термінали оплачує Польща. У відповідь американський мільярдер заявив, що ніколи не відключить мережу Starlink для українських військових, хоча він і не погоджується з політикою України.

- Реклама -

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

- Реклама -

Читайте також

В Індії заблокували Telegram до 22 червня через витік екзаменаційних питань

Влада Індії обмежила роботу Telegram до 22 червня через витік питань вступного іспиту NEET. Повторне тестування для майбутніх медиків призначили на 21 червня.

lifecell розширив географію 5G і VoLTE-дзвінків у роумінгу

lifecell розширив 5G-роумінг до 67 країн і територій, а VoLTE-дзвінки — до 41 країни. Послуги доступні за умовами чинного тарифного пакета абонента.

Starlink забезпечить супутниковий інтернет на рейсах ізраїльської авіакомпанії EL AL

Starlink оголосила про партнерство з ізраїльською авіакомпанією EL AL. Впровадження супутникового інтернету на рейсах розпочнеться поетапно у 2027 році.

SpaceX запустила ще 24 супутники Starlink — їх загальна кількість перевищила 10 600

SpaceX здійснила 69-й запуск Falcon 9 у 2026 році, вивівши на орбіту 24 супутники Starlink. Відтепер угруповання налічує вже понад 10 660 активних апаратів.

Starlink більше не дає термінали безплатно — тепер оренда коштує $10 на місяць

Starlink скасував безплатні термінали й запровадив щомісячну оренду за $10. До того ж абоненти Residential Max більше не отримують антену Mini безплатно.