У грудні В’єтнам розпочне відключення мобільних мереж стандарту 2G

У грудні 2023 року В’єтнам планує розпочати процес повного виведення з експлуатації мобільних мереж стандарту 2G, аби вивільнити частотний ресурс, необхідний для розвитку більш сучасних телекомунікаційних технологій.

У грудні 2023 року В’єтнам планує запустити процес повного виведення з експлуатації мереж мобільного зв’язку у стандарті 2G, аби вивільнити частотний ресурс, необхідний для розвитку більш сучасних телекомунікаційних технологій. Про це повідомляє Asian Business Review.

Мережі мобільного зв’язку, збудовані за стандартом 2G, з’явилися у В’єтнамі у 1993 році. Наразі вони морально застаріли й більше не здатні відповідати на запити користувачів та не можуть забезпечувати розвиток нових телекомунікаційних послуг.

- Реклама -

З огляду на це, Управління з питань телекомунікацій при Міністерстві інформації та зв’язку (MIC) планує повністю відключити мережу 2G на території країни.

Директор відомства Нґуєн Тхань Фук відзначив, що керована ним агенція провела низку зустрічей із представниками компаній-провайдерів телекомунікаційних послуг, що працюють у В’єтнамі. За результатами зустрічі останні пообіцяли почати блокувати пристрої, що підтримують лише стандарт 2G, з грудня 2023 року.

Підписуйтесь на Mediasat у Telegram: тут найцікавіші новини ТБ та телекому
Vietnam to start completely turning off 2G service from December

Згідно з документом, опублікованим 27 вересня 2022 року, в MIC ухвалили рішення про виведення з експлуатації мереж 2G по всій країні. Провайдери послуг також розробили технічні рішення для виведення з експлуатації абонентських пристроїв, що підтримують виключно стандарти 2G і 3G.

Метою повного відключення застарілих мереж є оптимізація частотних резервів для розвитку більш сучасних телекомунікаційних технологій, зокрема 4G.

В MIC надали вказівки провайдерам телекомунікаційних послуг щодо розробки дорожніх карт і планів, пов’язаних із вимкненням послуг у стандарті 2G, та надання допомоги користувачам для переходу на мережі 4G і 5G. План передбачає, що до кінця 2023 року кількість абонентів мобільного зв’язку стандарту 2G знизиться у країні приблизно до 6 мільйонів, або менше ніж 5% від загальної їх кількості, і вже у 2024 році ці застарілі мережі буде повністю відключено.

Згідно із даними провайдерів послуг зв’язку, станом на початок 2023 року у В’єтнамі нараховувалося понад 26 мільйонів абонентів послуг мобільного зв’язку у стандарті 2G, що становило 20% від усіх 126 мільйонів користувачів послуг мобільного зв’язку у країні. Станом на серпень кількість абонентів застарілих мереж знизилася до 23-х мільйонів.

Відключення мереж мобільного зв’язку стандарту 2G вже відбулося в багатьох країнах, зокрема, таких як Японія (2011), Сінгапур (2017) і Китай (2021).

Згідно із даними Всесвітньої асоціації провайдерів мобільного зв’язку, станом на жовтень 2022 року 142 провайдери телекомунікаційних послуг у 56 країнах і територіях світу  планували вивести з експлуатації мережі 2G і 3G, і 51 з них вимкнув послуги у стандарті 2G.

- Реклама -

Нагадаємо, кілька років тому В’єтнам завершив перехід з аналогового на цифрове телевізійне мовлення.

- Реклама -

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Борис Скуратівський
Борис Скуратівський
Журналіст, медіа-експерт та «літописець» історії українського радіо. За освітою – філолог (мав навчати діточок розмовляти, читати й писати англійською мовою, а також – любити українську мову та літературу, але так вже склалося, що несу знання дорослим і поважним людям, інформуючи їх про новини зі світу радіо, телебачення та суміжних технологій). За розвитком телебачення і радіо в Україні уважно слідкую з 1990-го року (коли почали з’являтися перші недержавні мовники) – спочатку робив це як пасивний спостерігач, а з лютого 1997 року, коли на шпальтах кіномузичного тижневика «П’ятниця» вперше вийшла моя рубрика «Новини радіо», - вже в якості журналіста. Згодом в різні роки співпрацював з газетою «Хрещатик», а також галузевими журналами «Телерадіокур’єр», «Телемир», «Медиа-Эксперт» та низкою інших видань. З 1998 по 2001 рік працював на радіостанції «Радіо РОКС – Україна», де вперше отримав можливість вивчати життя радіо, так би мовити, «зсередини». Згодом протягом певного часу працював редактором-наповнювачем сайту радіостанції «ХІТ FM», а потім співпрацював ще з низкою радіостанцій в якості копірайтера. З 1999 року веду власний інтернет-портал ProRadio.Org.Ua – один з перших україномовних ресурсів для фахівців в Україні, який став продовженням моєї газетної рубрики «Новини радіо» і повністю присвячений темі радіомовлення в Україні. Люблю класичний хард-рок, ціную оригінальність та нестандартність. Цікавлюсь історією, лінгвістикою, сучасним українським кінематографом та психологією.
- Реклама -

Читайте також

Apple та Google видалили Telegram із магазинів додатків в Індії

Apple і Google вилучили Telegram зі своїх магазинів додатків в Індії за розпорядженням влади. А оператори Jio, Airtel і Vodafone почали блокувати месенджер.

Spotify додав емодзі-реакції на треки у спільних плейлистах

Spotify запустив функцію Track Reactions для спільних плейлистів. Учасники можуть реагувати на окремі треки одним із шести емодзі без листування.

Telegram оскаржує у суді блокування в Індії

Месенджер Telegram звернувся до суду в Нью-Делі через блокування в Індії. Суддя Вищого суду погодився розглянути позов платформи найближчим часом.

Ariane 6 у найпотужнішій конфігурації вивела на орбіту відразу 36 супутників Amazon Leo

17 червня ракета Ariane 6 вивела на орбіту 36 супутників Amazon Leo. Це перший політ у конфігурації Ariane 64 з новими прискорювачами P160C.

Google випустила Wear OS 7 — операційну систему для смартгодинників з підтримкою Gemini

Google випустила Wear OS 7 для смартгодинників. Першими оновлення отримають Pixel Watch, а серед новинок — до 10% автономності, Live Updates та функції Gemini.